Sedat Ateş

Online ve offline perakendeyi bütünleştirici bir çok çalışma içinde bulundu . Fortune 500 verisine göre 2016 ve 2017 yılları içinde Türkiye’nin en büyük şirketleri sıralaması 34.sırada Makro Market bünyesinde E-ticaret / Crm / Dijital pazarlama birimlerini kurdu.

Şuan aynı zamanda aktif olarak E-Ticaret Türkiye dergisi vb. aylık basılı mecralarda makale ve yazıları yayınlanmaktadır.

E-ticaret Türkiye Akademi kurucu üyelerinden olup akademi kapsamında ticaret odaları, dernekler, şirketler ve üniversitelerde inovasyon, pazarlama, yapay zeka uygulamaları, girişimcilik, sosyal medya, e-ticaret, dijital pazarlama alanlarında sektöre bir çok yetişmiş personel gücü kazandırılması hedeflenen projede bulundu ve çeşitli kategorilerden firmalara start up yolculuğuna sıfırdan danışmanlık yaptı.

2010 yılında yazdığım Akıllı E-ticaret kitabı sektörün ilk kaynağı olma özelliği taşımakta ve bu süreçte yüzlerce girişim ve girişimciye gerek yüz yüze gerek yazılı destek sağladı.

Son dönemlerde çalışmalarımı hikaye anlatıcılığı, içerik yönetimi, nöro pazarlama alanlarında devam etmekte. Silikon vadisi ile devam ettirilen çalışmalar, yeni kaynaklar ve tezleri çok yakından takip ediyor.

Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde bir çok bölgede dijital dönüşüm, e-ticaret, sosyal medya, dijital pazarlama vb. gibi konulu önemli oturumlarında değerli markaların bulunduğu katılımlara moderatörlük yapmakta ve panellere aktif konuşmacı olarak devam etmektedir.

Türkiye’de e-ticaret üzerinden ilk sıcak ekmek satışı gibi konuların başlatılması, ilk süpermarket alışverişini pazar yerlerinde başlatan ekiplerle birlikte çalıştı.

Her anlamda kurguların hazırlanması, senaryoların belirlenmesi, problem ve çözüm analizleri, sistem ve saha ekibinin kurulması gibi alanlarda farklı ölçekte firmalardan tecrübeleri oldu.

Eğlendirerek ve güncel hayattan örneklerle çarpıcı ve farklı pencereden baktırmayı seviyor. Ezbercilikten çok yolu gösteriyor. Öğrenmeye ve öğretmeye devam eden hayat boyu öğrenim felsefesini taşımaktadır.

Daha iyisi için ‘’ Yola çıkın, yol açık! Farkınız olsun. ‘’

Uzmanlık Alanları

A-Z’ye E-ticaret Optimizasyonu, Erp sistemlerinin kurulumu ve offline ile online bütünleştirilmesi, Omni Chanel yolculuğunun başlatılması, Sosyal Medya Uzmanlığı, kitlesel yönetim, Dijital Pazarlama, Marka Yönetimi, Pazarlama, Eğitim, Danışmanlık

Deneyim

E-Commerce & Digital Marketing Consultant

Baby Mall

Altunbilekler

Eğitmen

İstanbul İşletme Enstitüsü

E-Ticaret Türkiye Dergisi & Yazar

E-Ticaret Türkiye Dergisi

E-Commerce / Digital Marketing / Crm Manager ( Makro / Uyum Market – Market Sepeti )

Makro Market A.Ş.

E-Commerce

Digiturk – Birliktealalım ( Bacom A.Ş. & Çukurova Holding İştirakı )

Kurucu Ortak

Sedat Ateş ve Ortaklığı Ltd. Şti. ( Online ve Offline Danışmanlık )

Eğitim

Selçuk Üniversitesi İşletme Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans ( MBA )

İşletme Yüksek Lisans Programı (MBA)

Anadolu Üniversitesi

İşletme ve Yönetim, Genel

Beykent Üniversitesi

Beden Dili ve İletişim

Sohbeti Başlat
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba ! Nasıl yardımcı olabilirim?